• Biblická olympiáda - školské kolo

• Dňa 22. 1. 2023 bola nedeľa Božieho Slova. Pri tejto príležitosti žiaci druhého stupňa si pripomenuli dôležitosť Svätého Písma v živote kresťana. Vo Svätom Písme vyhľadávali podľa súradníc, riešili kvízové otázky, pracovali s obrazom.

Tento rok v rámci olympiády pracovali s knihami Starého zákona: Knihou Nehemiáš, Knihou Judit, Knihou Ester, z Nového zákona pracovali s Prvým listom apoštola Petra. Spoločnou témou týchto kníh bola: Odvaha a dôvera v Boha.​​​​​​​

Víťazmi školského kola biblickej olympiády  v kategórii 1 - žiaci druhého stupňa sú:

1. miesto: Nella Gazdíková,

2. miesto: Soňa Gadzmanová, Anabela Mlkvíková,

3. miesto: Sarah Kameníková a Sofia Čaklošová.

Z prvého stupňa sa zapojila Daniela Tarčoňová, ktorá sa nedala zahanbiť a získala rovnaký počet bodov ako najšikovnejšia žiačka druhého stupňa, teda sa umiestnila na 1. mieste.

Víťazom blahoželáme. Všetci účastníci získali malú pozornosť. Ďakujeme za účasť, ochotu a chuť venovať sa čítaniu Biblie a poznávaniu právd viery. /MG/

• Výhra z Rebríka

• Úlohy z časopisu Rebrík radi vypracovávajú aj žiaci na Biblickom krúžku. Tento mesiac medzi odmenenými bola  A. Mlkvíková, ktorú potešila krásna kniha. /MG/

• Súťaž Ypsilon - Slovina je hra

• Dvadsať žiakov  sa 24. 11. 2022 zapojilo do celoslovenskej súťaže Ypsilon - Slovina je hra. Pri riešení úloh zo slovenského jazyka si vyskúšali svoje vedomosti v praxi. Dopĺňali tajničky, riešili zábavné, ale aj náročnejšie úlohy.

Všetci sme boli milo prekvapení dobrými výsledkami našich žiakov. Potešilo nás, že z 20 súťažiacich bolo 18 žiakov úspešných. Plný počet  100 bodov získali 4 žiaci:

E. Števuliaková, 1. roč.,

K.Ondrík, 2. roč.,

D.Tarčoňová, 3. roč.,

L.Tomajka, 4. roč.

Všetkým zúčastneným blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy. Zároveň ďakujeme aj pani učiteľkám, ktoré ich pripravovali. /DJ/

• Deň komplimentov

• Medzinárodný deň komplimentov sa traduje od roku 1998 a pripomíname si ho 24. januára. Kompliment má takú zázračnú moc, že nám dokáže vylepšiť celý deň. Či ho už vypovieme alebo dostaneme, patrí to k tým životným radostiam, ktoré sú zadarmo a nedajú sa kúpiť. Aj naši žiaci Školského parlamentu boli štedrí a chválami vôbec nešetrili. Každému spolužiakovi vo svojej triede napísali kompliment, ktorý na nich čakal ráno v lavici. Prostredníctvom rozhlasovej relácie sme si priblížili, čo to kompliment vlastne je a ako ho vysloviť, aby neznel neúprimne a podlízavo. Mnohí žiaci zanechali pekné lichôtky pre svojich kamarátov na nástenke a nezabudlo sa ani na učiteľov, ktorých radostný úsmev nás veľmi potešil.

Pamätajme, že na pekné slová a pochvaly ľudí okolo nás by sme nemali zabúdať počas celého roka.

Školský parlament

• Novoročná akadémia

• "Za noci vyzváňa znova hlas, zobúdza lásky cit čo drieme v nás..." Týmito slovami sme privítali 15.1. na Novoročnej akadémii všetkých, ktorí si našli voľný nedeľný čas a prišli si vychutnať ešte kúsok vianočnej atmosféry. Toto pásmo piesní, básní, vinšov a tančekov bolo pôvodne plánované na predvianočný čas, ale kvôli vysokej chorobnosti sa preložilo. Zostrih z tohto podujatia si môžete pozrieť tu https://www.youtube.com/watch?v=fLrlOIdf1eQ

• Vianočná pošta