• O mne

• Kto som?

Som obyčajná učiteľka, ktorá sa snaží v deťoch vidieť viac ako len tých, do ktorých treba "nejakým spôsobom" dostať vedomosti.

Verím, že učiteľ je ten, ktorý patrí do skupiny tých, ktorí ovplyvnia život každého dieťa nejakým spôsobom. Každé jedno slovo, každý jeden pohľad na žiaka, každé povzbudenie, pokarhanie niečo na konkrétnom žiakovi zanechá. Možno to nevidíme hneď, ale časom.

Čo ma oslovilo:

"Všetko, čo robíme, je iba kvapka v mori, ale keby sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala." Matka Tereza

"Ja nie som nič iné, som iba malá ceruza v Božích rukách. To on ňou píše. To on myslí. To on rozhoduje." Matka Tereza

Čo učím?

Keď niekto z dospelých zistí, čo učím, skoro každý mi povie: "Matiku? To je hrozné. To som nikdy nemal rád." Prečo je to tak? Áno, je matematika ťažká, ale mnohokrát si ju robíme samy ťažkou. Však niekedy stačí tak málo - dávať pozor, prepočítať príklady a pochopiť. Niekedy je však potrebné vložiť viac úsilia.

Ale je isté, že matematiku je možné sa naučiť "do istej miery". Už 9 rokov mám odložený jeden list od žiačky, v ktorom mi napísala: "Pani učiteľka, síce z matematiky možno nikdy nebudem mať jednotku, ale mám ju radšej. Ďakujem Vám."

A preto je mojou snahou, aby žiak zistil, že je možné naučiť sa matematiku a že strašiakom zostane len vtedy, ak to chce sám žiak.